Přeskoč navigaci


 Hospodaření energií 

Oblast:  OBCHOD ENERGIÍ |  ELEKTŘINA |  ROPA |  ZEMNÍ PLYN |  TEPLO |  PEVNÁ PALIVA |  BIOMASA |  VODA |  OZE |  NZE |  REGULACE |  KNIHOVNA |  BUDOVY |  KONFERENCE |  PREZENTACE |  VOLNÁ MÍSTA

Místo pro reklamu partnera

 
Přihlášení (Nový účet)
 
 
Jméno:
Heslo:
 
Software

Urychlení práce při psaní na PC

Klávesnice PC
Klávesnice PC
Program všemi10ti 1.3 - freeware

Poměrně jednoduchý, nástroj  Všemi10ti je zejména  určen pro učení  psaní pomocí  10 prstů  jak na Počítači tak  na  mechanickém psacím stroji.  Program je napsaný pro operační systém počítače  Linux i Windows.

Adresa: http://vsemi10ti.sourceforge.net (2,3 MB).

 

 

I u všech dalších programů se jedná  o psaní 10 prsty bez sledování pohybu prstů na klávesnici, které  ocení auditoři, projektanti, revizní technici, výzkumníci, profesoři, učitelé a další osoby potřebující psát denně kratší nebo delší texty na PC.

Dříve se k opisování textů používali sekterářky či písařky, ale dnes při využití PC si své texty raději píše každý sám. Ne všichni jsme se však psaní na mechanickém stroji či klávesnici učili. Dnes se psaní na stroji již učí  i žáci na základních školách, což jim pomáhá v urychlení práce při praní textů.  Avšak i pro seniory není nic ztraceno. Existuje celá řada programových nástrojů, které s výukou psaní na klávesnici pomohou. Mnozí očekáváme, že se již brzy dočkáme ústní komunikace s PC, ale jak se zdá i  přes první realizované pokusy  tato doba ještě zřejmě dlouho nenastane a proto se vyplatí naučit se dobře a rychle na PC psát. Ryclé psaní umožní zájemcům například rychlou výměnu informací např. v programu ICQ.

 

 

Základní informace  pro psaní všemi deseti prsty na klávesnici počítače:

 Odborníci doporučují:

 - mít správně  umístěný počítač, především ve vztahu k k dopadajícímu světlu na  
   obrazovku  a k vlastní osobě (výška a sklon obrazovky a správné umístění klávesnice)

-  k psaní a práci  na počítači se vždy posadit  na vhodnou židli  a po celou dobu
   dodržovat zásady  --zdravé polohy těla při psaní

- klávesy tisknout  bříšky koncových článků prstů  a vždy po napsání znaku vrátit  prst do 
  základní polohy  s ukazováčky rukou  na písmenech F a J

-  psát  stále ve stejném rytmu - při psaní  se nedívat na klávesy
- plně se soustřeďit se na psaní nebo opisování  textů
- nezapomínat, že:

   a) trpělivost přináší ovoce

   b) učení dělá mistra 

   c) opakování je matka moudrosti  

 

 

Psaní 3.1 - freeware (pouze LINUX)
Program určený pouze pro operační program  Linux. Právě pro ni je připraven tento produkt.  Jeho ovládání je  snadné, takže se jej naučíte velmi rychle užívat a je předpoklad, že  brzo si jej brzy oblíbíte.

Adresa: http://www.sallyx.org/sally/uvod.php [144 KB].

 

Deseti prsty test 2.0 - freeware

Šikovný program pro otestování  rychlosti a chyb při použití všech deseti prstů   při opisování vybraného  textu na počítači. Průvodce usnadní uživateli pohyb v programu svojí nápovědou ke každé lekci  a graficky  může zobrazit frekvenci úderů do kláves.

Adresa: http://www.vsemi-deseti.cz/1099 [878 KB].

 

Psaní na stroji nebo počítači všemi deseti 1.0 - freeware
Tento programový nástroj  umožňující žákovi se naučit psát na klávesnici počítače všemi 10 prsty   obsahuje nyní 44 výukových lekcí a to jak  na české (QWERTY) tak i na anglické klávesnici (QWERTZ). Přepisovat může žák i vlastní předpřipravené texty.  Tento program mohou například využívat majitelé přenosných pamětí např. typu flash neboť program se nemusí instalovat do počítače.

Adresa:  http://www.susta.cz  (927 KB).

 

Výuka psaní všemi deseti 1.3.1 - freeware

Počítačový program jenž  pomůže každému zájemci   s osobní výukou psaní na klávesnici počítače deseti prsty. Také zobrazuje jak text k opisu, tak  také   graficky ukazuje, kde se znaky na klávesnici nacházejí.

Adresa: http://members.chello.cz   [1,3 MB].

 

10 prstů 1.5 - freeware
Nástroj pro výuku psaní na PC, který  obsahuje na 50 výukových lekcí. Lekce jsou rozděleny do skupin podle témat:  písmenná řada střední, horní a dolní, velká písmena, číselná řada, znaménka, značky a číslice.  Zajímavé  jsou i doplňující  funkce  programu, které umožňují například  žákovi  využít vestavěný  metronom (periodický zvuk  pro stisk kláves s přednatavitelnou rychlostí), naučit se základní polohu rukou, otevřít si popis lekcí,

Adresa:  http://igmen.wz.cz/ (1,4 MB).

 

 

TypingMaster Typing Test 6.3 - freeware

Program prověří zručnost a kvalitu psaní nejen na předepsaných zkušebních textech, ale  žák si  může přidat i text vlastní. Test je automaticky vyhodnocen   a ukáže žákovi co je potřeba „dopilovat".

Adresa:  http://www.typingmaster.com/individuals/typingtest.asp [1,6 MB]. 

Psaní na stroji 2003 Design 1.0 - shareware
Program byl vytvořen tak, aby odpovídal pravidlům a zásadám výuky korespondence na středních školách.

Program obsahuje: výuku pro začátečníky (texty rozdělené na lekce, obsahují 45 lekcí + 16 souhrnných procvičování skupin kláves), procvičování pro začátečníky (obsahuje 22 souhrnných textů), test přesnosti, minutový, pětiminutový, desetiminutový a třicetiminutový test (obsahují 100 textů v českém, 11 v německém a anglickém jazyce). Podporuje i testování ze souborů (opisování vlastních textů).

Adresa: http://www.progs.cz  [4 MB].

 

 

Diskuze: Urychlení práce při psaní na PC
Diskuze neobsahuje žádné příspěvky.

  Poslední aktualizace: 23.7.2008 10:34
Připomínky, nápady, kritiku v této sekci posílejte na
infoenergie@azol.cz
® Henergie 9.7.2008